Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Dzisiaj jest 23 maja 2018 | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Naukowcy potwierdzają - ludzka dusza istnieje!

2017-03-07

Roger Penrose jest brytyjskim fizykiem i matematykiem. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Badacz dokonał w swojej karierze wielu przełomowych odkryć (m.in. sformułował teorię twistorów, czy hipotezę kosmicznej cenzury dotyczącej natury osobliwości we Wszechświecie). Naukowiec związany jest z Polską. Od roku 1994 członek zagraniczny Polskiej Akademii Nauk. Prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie fizyki, za rozwijanie polsko-brytyjskiej współpracy naukowej.

Ludzie mają dusze

Penrose kierował grupą naukowców, którym udało się odnaleźć ślady ludzkiej świadomości. Dotychczas badacze nie potrafi określić, czym właściwie jest świadomość. Podejrzewano, że może ona być zbiorem informacji przechowywanym na poziomie kwantowym lub subatomowym.

Sir Roger Penrose

Penrose uważa, że posiada dowody na to, że owa świadomość jest zbiorem informacji przechowywanych w znajdujących się w ludzkich komórkach mikrotubulach. Jedno ze stwierdzeń naukowca stało się sensacyjne. Brytyjczyk twierdzi, że te "zbiory" informacji opuszczają ludzkie ciało w chwili śmierci. Co więcej, jeśli dochodzi do chwilowego zatrzymania akcji serca lub śmierci klinicznej, odkryta przez badaczy świadomość najpierw wychodzi, a następnie wraca do ciała, jeśli udaje się przywrócić człowieka do życia. Naukowcy wyjaśniają, że dowodem na to są słynne doświadczenia z pogranicza śmierci, kiedy umierające osoby widzą tunel, na którego końcu znajduje się jasne światło, a także zmarłych bliskich czy niebo.

To nie koniec sensacyjnych doniesień. Brytyjski fizyk powiedział, że te kwantowe informacje prawdopodobnie nie przepadają po śmierci człowieka, tylko istnieją poza jego ciałem - jako dusza. "Jeśli pacjent umiera, to możliwe, że ta informacja kwantowa może istnieć poza ciałem, być może w nieskończoności, jako dusza" - powiedział Penrose.


Sir Roger Penrose nie jest osamotniony w swoich twierdzeniach. Jego tezy popierają m.in. fizycy z Max Planck Institute for Physics w Monachium. Eksperci twierdzą, że istnieje nieskończone życie po śmierci.

Zamach na teorię wielkiego wybuchu

Teoria na temat życia pozagrobowego jest kolejnym sensacyjnym odkryciem naukowca. Brytyjczyk rok temu przybył do Polski na specjalny wykład w Centrum Nauki Kopernik, w ramach cyklu „Drogi do rzeczywistości”. Na spotkanie przyszło ok. 1000 osób, a bilety rozeszły się w niespełna dwie godziny. Następnie spędził weekend w romańskim klasztorze w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie spotkał się ze swoim współpracownikiem, prof. Krzysztofem Meissnerem. Fizycy rozmawiali o tajemniczym odkryciu Polaka, które potwierdzałoby konstruowaną od lat teorię Penrose′a na temat wieczności wszechświata.

Brytyjczyk od dłuższego czasu stara się udowodnić istnienie wszechświata poprzedniego wobec naszego, co potwierdzałoby teorię cykliczności wielkiego wybuchu. Polak, z którym się spotkał najprawdopodobniej odkrył koncentryczne pierścienie, będące pozostałością po poprzednim wszechświecie. Są one, mówiąc pokrótce, "echem poprzedniego eonu", czyli jednego z niekończących się cykli istnienia wszechświata i powstały podczas powtarzającego się wielkiego wybuchu.

Teorie sir Rogera Penrose′a mogą odmienić naszą wizję wszechświata i ludzkiego życia. Wydaje się, że tak ceniony naukowiec nie głosiłby poglądów, które nie miałyby potwierdzenia. Wszystko wskazuje na to, że po śmierci nie przestajemy żyć...

BC, thesun.co.uk, onet.pl

Wiosna to nie tylko idealna pora na porządki w przydomowym ogródku czy remont ale również doskonała okazja do zmiany wystroju wnętrz naszych domów i mieszkań
Sezon budowlany 2018 możemy powoli uznać za otwarty
Zachęcamy Państwa do poznania tegorocznych laureatów Złotej Siódemki w kategorii spożywczej
Po raz pierwszy w tym roku poznaliśmy laureatów TOP10 branży ogrodniczej
Pierwszą Złotą Siódemkę w 2018 roku zdominowały firmy prowadzące biznes głównie w internecie

Ruszyły spotkania networkingowe dla branży spożywczej w ramach VI
Polska od kilku lat jest niepokonanym liderem produkcji drobiu na terenie Unii Europejskiej
Ochrona roślin w rolnictwie ekologicznym polega przede wszystkim na zapobieganiu rozprzestrzeniania się chwastów, szkodników i chorób
Trwają ostatnie prace polowe związane z zasiewem kukurydzy
Rozporządzenie wprowadza dla posiadaczy świń w całym kraju m
Pogoda Warszawa z serwisu

Patronat
  • Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców: www.izbaprzedsiebiorcow.pl

  • Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców: www.izbaprzedsiebiorcow.pl


  • Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców: www.izbaprzedsiebiorcow.pl